تدریس ریاضی کنکور

سوالات ماتریس کنکور ۹۷

سوالات ماتریس کنکور ۹۷

تجزیه و تحلیل و بررسی سوالات ماتریس کنکور ۹۷ از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که ۴ تست از ۵۵ تست ریاضی کنکور را تشکیل می دهد (سایت سازمان سنجش).  به علت سادگی و رتبه آوری، یکی از مباحث مهمی است که در هر کلاس تدریس خصوصی ریاضی باید به آن پرداخته شود.

Math Entrance Exam mobile 97 38 1 300x153 - سوالات ماتریس کنکور 97

مقاله های مشابه

Math Entrance Exam mobile 97 38 2 300x164 - سوالات ماتریس کنکور 97

یکی از کاربردی ترین مباحث ریاضی مبحث ماتریس است. در عین سادگی ماتریس ها در تمامی شاخه های علوم امروزی مانند کامپیوتر، برنامه نویسی، مهندسی، آمار و حسابداری کاربرد دارد. در بیشتر موارد، حل مسائل کاربردی و عملی با حل دستگاه های معادلات و نامعادلات همراه است و حل این دستگاه ها از طریق ماتریس امکان پذیر است. در این مبحث ابتدا آشنایی با ماتریس و خواص آن صورت می گیرد. قرینه یک ماتریس توضیح داده می شود. جمع دو ماتریس بحث و بررسی می گردد. ضرب یک عدد حقیقی در یک ماتریس بررسی می شود. ضرب دو ماتریس در همدیگر بررسی می شود. ضرب ماتریس سطری در ماتریس ستونی انجام می شود. همچنین مبحث دترمینان و وارون ماتریس هم جزو سوالات ماتریس کنکور ۹۷ می باشد.

Math Entrance Exam mobile 97 39 1 300x136 - سوالات ماتریس کنکور 97

Math Entrance Exam mobile 97 39 2 300x146 - سوالات ماتریس کنکور 97

یکی از کاربردهای ماتریس، حل دستگاه معادلات دو معادله دو مجهولی از طریق محاسبه ماتریس وارون ضرایب معادلات است. در حل دستگاه معادلات برای بررسی وجود یا عدم وجود جواب از دترمینان ماتریس ضرایب استفاده می شود. در علوم هندسی از دترمینان برای محاسبه مساحت مثلث و متواضی الاضلاع بهره گرفته می شود. همچنین در محاسبه ضرب خارجی دو بردار از دترمینان استفاده می شود. برای محاسبه دترمینان ماتریس های سه در سه می توان از دستور ساروس استفاده کرد. در ادامه سوالات ماتریس کنکور ۹۷ را تجزیه و تحلیل می کنیم. تستهای ماتریس در کنکور رشته ریاضی و تجربی جزو رتبه آور ترین مباحث هستند و می توانند درصد درس ریاضیات را به راحتی افزایش دهند.

Math Entrance Exam mobile 97 40 1 300x169 - سوالات ماتریس کنکور 97

Math Entrance Exam 97 40 2 300x83 - سوالات ماتریس کنکور 97

 

مقاله های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا