تدریس خصوصی ریاضی

سوال 1 تدریس خصوصی ریاضی
سوال 1 تدریس خصوصی ریاضی
پاسخ سوال 1 تدریس خصوصی ریاضی
حل تشریحی سوال 1 تدریس خصوصی ریاضی
سوال 2 تدریس خصوصی ریاضی
سوال 2 تدریس خصوصی ریاضی
پاسخ سوال 2 تدریس خصوصی ریاضی
حل تشریحی سوال 2 تدریس خصوصی ریاضی
سوال 3 تدریس خصوصی ریاضی
تست 3 تدریس خصوصی ریاضی
پاسخ سوال 3 تدریس خصوصی ریاضی
حل تشریحی سوال 3 تدریس خصوصی ریاضی

 اهمیت تدریس خصوصی ریاضی

تدریس خصوصی ریاضی می تواند مکمل خوبی برای مطالب درسی باشد. متأسفانه ساختار کتاب درسی به گونه ای طراحی شده که در حجم کم سعی در بیان مطالب زیادی داشته است (سازمان سنجش). عموماً یادگیری این مطالب با تمرین های مختصر کتاب درسی امکان پذیر نیست. بنابراین دانش آموز مجبور است که برای جبران این نقص از کتب دیگر و تدریس خصوصی ریاضی با معلم خصوصی ریاضی با تجربه کمک بگیرد. معلم خصوصی ریاضی می تواند پیشنهاد خوبی برای تسلط به تست های ریاضی کنکور باشد ولی سطح دانش و مهارت دانش آموز فاکتور مهمی است که کیفیت این کلاس ها را تعیین می کند.

تست 4 تدریس خصوصی ریاضی
تست 4 معلم خصوصی ریاضی
پاسخ تست 4 تدریس خصوصی ریاضی
پاسخ تشریحی سوال 4 تدریس خصوصی ریاضی
تمرین 5 تدریس خصوصی ریاضی
مسئله 5 تدریس خصوصی ریاضی
پاسخ تست 5 معلم خصوصی ریاضی
پاسخ تمرین 5 تدریس خصوصی ریاضی
مسئله 6 تدریس خصوصی ریاضی
مسئله 6 تدریس خصوصی ریاضی
پاسخ سوالات 6 معلم خصوصی ریاضی
حل تشریحی مسئله 6 تدریس خصوصی ریاضی

تدریس خصوصی ریاضی مکمل کلاس درسی

تصور کنید که شما معلم خصوصی ریاضی هستید و برای تدریس درس مشکلی همچون ریاضی مجبور هستید که ضمن اداره کلاس، مطالب را برای حداقل 20 دانش آموز جا بیندازید. این روند آموزشی اشکالات فراوانی ایجاد خواهد کرد. اما در تدریس خصوصی ریاضی این مشکل تا حد زیادی برطرف شده است. در آنجا معلم خصوصی ریاضی برای اداره کلاس انرژی کمتری مصرف می کند و بیشتر توجه خود را معطوف دانش آموزانش خواهد کرد.  بنا بر این تدریس خصوصی ریاضی می تواند مکمل خوبی برای کلاس های درسی باشد. مخصوصاً زمانی که مطلبی به‌ طور کامل تدریس نشده و بخشی از نمونه سؤالات مهم آن از قلم افتاده است.

سوالات 7 تدریس خصوصی ریاضی
تمرین 7 تدریس خصوصی ریاضی
پاسخ سوالات 7 تدریس خصوصی ریاضی
حل تشریحی سوالات 7 تدریس خصوصی ریاضی
سوال 8 تدریس خصوصی ریاضی
سوال 8 معلم خصوصی ریاضی
سوال 9 تدریس خصوصی ریاضی
سوالات 9 تدریس خصوصی ریاضی
پاسخ سوالات 9 تدریس خصوصی ریاضی
پاسخ سوال 9 تدریس خصوصی ریاضی

 کدام مباحث برای تدریس خصوصی ریاضی مهم تر است؟

اگر تا امتحان سراسری زمان کمی دارید و یا نمی خواهید هزینه زیادی برای کلاس خصوصی بکنید، پیشنهاد ما این است که به سراغ مباحثی از کتاب درسی بروید که سؤالات بیشتری از آن در کنکور می آید. فرقی نمی کند که رشته امتحانی شما چیست. به طور مثال مبحث توابع و به دنبال آن مشتق، کاربرد مشتق، انتگرال و… مباحثی هستند که در ریاضیات دستشان گردن هم است. بنابراین اگر این مباحث را به خوبی یاد بگیرد تعداد بالایی از سؤالات ریاضی را می تواند به خوبی پاسخ دهید. بنابراین اگر وقت کافی دارید می توانید با گرفتن معلم خصوصی این مباحث را عمقی یاد بگیرید و با زدن تست و حل تمرین آن را در ذهن جا بی اندازید.

اگر زمان کافی ندارید تدریس خصوصی ریاضی در منزل را توصیه می کنیم

اگر برای گرفتن کلاس خصوصی وقت کافی ندارید، می توانید بر روی مباحثی سرمایه گذاری کنید که حجم کمتری دارند و نسبتاً سؤالات زیادی از آن ها در کنکور می آید. ریاضی کنکور در بخش هایی مانند احتمالات سؤالات قابل توجهی دارد که با یک کلاس خصوصی می توانید به روش های میانبر تست زنی آن دست پیدا کنید. بنابراین می توان با چند جلسه خصوصی احتمالات را به خوبی فرا گرفت و بر روی سوالات کنکور احتمالات در کنکور سرمایه گذاری کرد.

تست 10 تدریس خصوصی ریاضی
تست های 10 تدریس خصوصی ریاضی
حل مسائل 10 تدریس خصوصی ریاضی
حل تشریحی سوال 10 معلم خصوصی ریاضی
تست 11 تدریس خصوصی ریاضی
حل مسائل 11 معلم خصوصی ریاضی
پاسخ سوالات 11 تدریس خصوصی ریاضی
مسائل 12 تدریس خصوصی ریاضی
نمونه سوال 12 تدریس خصوصی ریاضی
پاسخ نمونه سوالات 12 معلم خصوصی ریاضی
حل تشریحی سوال 12 معلم خصوصی ریاضی

 معلم خصوصی ریاضی در تهران برای کلاس های زیر پنج نفر

معلم خصوصی ریاضی برای کلاس هایی که زیر پنج نفر برگزار می شوند نیز مفید و پرفایده است. به شرط آنکه همه شرکت  کنندگان با هم دوست و رفیق باشند و کسی نخواهد کلاس را به شوخی بگیرد. شرط دیگر آن است که همگی تقریباً در یک سطح علمی قرار داشته باشند و بتوانند که با هم یادگیری مطالب درسی را پیگیری نمایند.

مزایای کلاس خصوصی ریاضی چند نفره

یکی از مزیت های کلاس های چند نفره خصوصی کسل کننده نبودن کلاس ها است. در این کلاس ها مانند کلاس های مدرسه شور و هیجان خوبی وجود دارد و معمولاً بچه ها و مدرس از تدریس خسته نمی شوند. مزیت دیگر کمکی است که هر یک به دیگری می تواند داشته باشد. مخصوصاً در فضای خارج از کلاس خصوصی که وقت کافی برای حل تمرین و نمونه سؤال هست. بنابراین کارگروهی مثبتی در فضای کلاس های خصوصی زیر پنج نفر شکل می گیرد.

نمونه سوال 13 معلم خصوصی ریاضی
نمونه سوال 13 تدریس خصوصی ریاضی
پاسخ نمونه سوالات 13 تدریس خصوصی ریاضی
حل تشریحی نمونه سوالات 13 تدریس خصوصی ریاضی
نمونه سوالات 14 تدریس خصوصی ریاضی متوسطه
نمونه سوال 14 معلم خصوصی ریاضی
پاسخ نمونه سوالات 14 تدریس خصوصی ریاضی
پاسخ نمونه سوال 14 تدریس خصوصی ریاضی متوسطه
نمونه سوال 15 معلم خصوصی ریاضی متوسطه
نمونه سوال 15 تدریس خصوصی ریاضی
پاسخ مسئله 15 تدریس خصوصی ریاضی
حل تشریحی نمونه سوالات 15 معلم خصوصی ریاضی

 یک توصیه برای کلاس های خصوصی کوچک

اگر از هم شناخت خوبی ندارید، زیر بار برگزاری یک کلاس خصوصی چند نفره نروید. بسیار دیده شده که دانش آموزی به دلیل شرمندگی از سؤال پرسیدن از روی مطلبی گذشته است و مدرس اصلاً متوجه عدم یادگیری وی نشده است. بنابراین اگر خجالتی و کم رو هستید با کسانی که این موضوع را درک نمی کنند، هم کلاس نشوید.توجه داشته باشید که شاید در فضای بیرون از کلاس برای هم دوستان خوبی باشید ولی در فضای کلاس خصوصی به جز رفاقت باید بتوانید شرکای خوبی نیز بشوید. اگر این توانایی را در خود نمی بیند سعی کنید که با کلاس خصوصی تک نفره و نهایتاً دو نفره مطالب آموزشی مورد نیاز خودتان را یاد بگیرید.

آموزشگاه تدریس خصوصی در تهران و کرج

به طور کلی ریاضیات درسی است که با تمرین و حل نمونه سؤال عجین شده است. هر دانش آموزی که می خواهد نمره خوبی در امتحانات نهایی بیاورد و یا رتبه خوبی در کنکور کسب نماید، مجبور است که برای درس ریاضی وقت بیشتری بگذارد. این زمان گذاشتن برای رشته های ریاضی و تجربی بیشتر و برای بچه های انسانی کمتر است. اما اگر شما جزو کسانی هستید که با ریاضیات مشکل دارند و فکر می کنید که مطالب درسی را به طور عمیق یاد نگرفته اید، پیشنهاد می کنیم که از مدرسین خصوصی مجرب ریاضیات کمک بگیرید. به عبارت دیگر اگر در مباحث جبر و احتمال مشکل دارید از استاد متخصص آن کمک بگیرید و اگر در درس هندسه به مسئله برخورده اید از کسی که بر این مسائل تسلط بیشتری دارد، راهنمایی بخواهید. به هر حال گرفتن معلم خصوصی ریاضی می تواند سرمایه گذاری خوبی برای آینده تحصیلی و شغلی دانش آموزان محسوب شود.

تدریس خصوصی ریاضی در منزل

عمدتاً داوطلبین کنکور به واسطه ذهنیت منفی که از درس هندسه دارند، از پاسخ به سؤالات آن دوری می کنند. سوا لاتی که می تواند برای شما تعیین کننده باشند. اما چرا هندسه تا این اندازه مشکل به نظر می آید و آیا تیپ سؤالات هندسه نیز به شکل سؤالات تشریحی این درس است و همواره با استدلال همراه است؟ عموماً داوطلبین کنکور با تصور آنکه هندسه بیش از هر چیز به استدلال و جزئی نگری وابسته است، از سپری کردن زمان برای پاسخ به تست های صرف نظر می کنند. حتی اگر مطمئن باشند که می توانند به سؤالات این درس پاسخ دهند.

تدریس آنلاین ریاضی

در سالیان اخیر سهم هندسه فضایی از سؤالات کنکور در بخش هندسه افزایش یافته است و بخش های ساده تری مانند مساحت و قضیه فیثاغورث کمتر مورد توجه قرار گرفته اند. شاید ظاهر موضوع نشان دهد که هندسه فضایی از سایر مطالب سخت تر است. ولی همیشه سؤالات کنکور مطابق با سختی یک فصل، سخت طراحی نمی شوند. به همین دلیل سرمایه گذاری برای یادگیری هندسه فضایی مهم شمرده می شود. هندسه شاید ظاهر مشکلی داشته باشد ولی یادگیری مفهومی آن به اندازه استدلال های طویل و بلندش سخت و وقت گیر نیست. اگر در زدن تست های این درس مشکل دارید، پیشنهاد می کنیم که حتماً از دانش یک معلم خصوصی مجرب هندسه کمک بگیرید.

 تدریس خصوصی ریاضی در کرج برای رشته های غیر ریاضی

عموماً بچه هایی که جذب رشته های تجربی، انسانی، هنر و زبان آزمون سراسری می شوند، با درس ریاضی ارتباط خوبی برقرار نمی کنند. تدریس خصوصی ریاضی به دنبال رفع همین مشکل است. ارزش رفع این مشکل  در رقابت بالای رشته های غیر ریاضی برای درس ریاضی کنکور است. چراکه یادگیری هر فصل و تسلط بر تست های آن فصل داوطلب را بسیار جلو خواهد انداخت. تدریس خصوصی ریاضی با درک این موضوع مهم، ترفندهای زدن تست های ریاضی را آموزش می دهد. فراموش نکنید که هرچه بتوانید در ریاضی تست بزنید از رقبایتان جلوتر خواهید افتاد پس سعی کنید که زیر نظر یک استاد مجرب ریاضیات تست بزنید و اصول زدن آن ها را فرا بگیرید. اگر تمرکز کافی در درس ریاضی ندارید، تدریس خصوصی ریاضی به کمک شما خواهد آمد و از شما فرد مسلط تری بر تست های ریاضیات خواهد ساخت.

بهترین زمان برای گرفتن معلم خصوصی ریاضی

عموماً دانش آموزان ترجیح می دهند که پیش از برگزاری کلاس درس مدرسه به سراغ معلم خصوصی بروند. این کار در مواردی مفید و در مواردی مضر است. مزیت گرفتن معلم خصوصی پیش از شروع کلاس های درس، زمانی است که دانش آموز ترجیح داده که درسی را سریع تر شروع کند و زود تر به سراغ حل تمرین و تست های آن درس برود والا ممکن است که کلاس های خصوصی باعث کسالت شما از کلاس اصلی مدرسه اتان گردد. با این همه در مقطع پیش دانشگاهی خیلی از مشاورین پیشنهاد می کنند که آموزش دروس پیش دانشگاهی از تابستان شروع شود و به دانش آموز این فضا برای کار و تمرین داده شود. اما از نگاه برخی از مشاوران تحصیلی بهترین زمان برای گرفتن مدرس خصوصی بعد از برگزاری کلاس های درس و ایفا کردن نقش مکمل کلاس درسی است.

اهمیت تدریس خصوصی ریاضی در تهران

معمولاً دانش آموزان در جلسه آزمون کنکور از روی سؤالات ریاضی به سرعت عبور می کنند. بسیاری از دانش آموزان معتقدند که ریاضی تنها وقت آن ها را می گیرد و هر سؤال آن ارزش واقعی وقت گذاشتن را ندارد. اما نتایج سوابق کنکور چیز دیگری را نشان می دهد. آن هایی که ریاضی را تنها ده درصد بالاتر از میانگین داوطلبان زده بودند بسیار جلوتر از سایر افراد قرار گرفتند. ریاضی درسی است که به سبب دشواری و استرس زا بودن از نظر خیلی ها مغفول می ماند. بنابراین داوطلبی که در این درس سرمایه گذاری می کند به نسبت سایر دروس نتیجه مطلوب تری خواهد گرفت توجه کنید که تمرین و پشتکار در زدن تست های ریاضی کنکور بی‌تأثیر نیست ولی نقش تدریس خصوصی ریاضی برای شروع آمادگی زدن تست ها بسیار مهم تر است بنابراین تدریس خصوصی ریاضی در موفقیت داوطب بسیار مؤثر است.

 با چه کسی کلاس تقویتی ریاضی بگیریم؟

این سؤالی است که ذهن دانش آموزان را درگیر خواهد کرد. عده ای در درجه اول به یاد دبیر مدرسه اشان می افتند و عده ای ترجیح می دهند که با روش تدریس متفاوتی درس ریاضی را یاد بگیرند. این بیشتر به روحیات خود فرد و شرایط مدرسه و کلاس بر می گردد. مطمئناً دیگر در امتحان نهایی و کنکور پارتی بازی معلم مدرسه به کار کسی نمی آید، پس انتخاب معلم خصوصی با در نظر نگرفتن مسائل حاشیه ای راحت تر خواهد بود. بنابراین باید با توجه به شرایط معلم مدرسه و خود فرد در این مورد تصمیم گرفت ولی به طور کلی توصیه می شود که از روش های تدریس متفاوت تر بهره مند شد. تدریس هایی که توسط افراد خلاق و با تجربه انجام می شود.

3 thoughts on “تدریس خصوصی ریاضی”

  1. سلام بر اعضای گروه کنکور – آزمون
    مطالب ارائه شده، خیلی عالی و مفید بودند.
    خواستم ازتون تشکر کنم.
    موفق باشید

دیدگاه‌تان را بنویسید: