تدریس خصوصی فیزیک

سوال 1 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 1 تدریس خصوصی فیزیک
حل تشریحی سوال 1 تدریس خصوصی فیزیک
حل تشریحی سوال 1 تدریس خصوصی فیزیک سال 96
تست 2 تدریس خصوصی فیزیک
تمرین 2 تدریس خصوصی فیزیک
پاسخ سوال 2 تدریس خصوصی فیزیک
پاسخ تشریحی سوال 2 تدریس خصوصی فیزیک
تمرین 3 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 3 تدریس خصوصی فیزیک
حل تشریحی تست 3 تدریس خصوصی فیزیک
حل تمرین 3 تدریس خصوصی فیزیک

تدریس خصوصی فیزیک برای برتری در کنکور

صرفاً با تدریس خصوصی فیزیک هیچ معجزه ای برای دانش آموزان اتفاق نمی افتد. اما با درک مسئله زیر نظر یک معلم خصوصی فیزیک و با تمرین می توان در درس فیزیک متوسطه معجزه کرد. تدریس خصوصی فیزیک به دانش آموزان این فرصت را می دهد که بر فرمول های اصلی فیزیک تسلط پیدا کنند. این مسیر زیر نظر معلم خصوصی فیزیک سرعت بیشتری پیدا می کند. داوطلبین ماهر با آموزش فرمول های میانبر، تست های کنکور را سریع تر می زنند (اطلاعات بیشتر). هرچه زمان کمتری برای پاسخ به تست های فیزیک کنکور مصرف کنید، وقت برای پاسخ به سایر سؤالات تخصصی بیشتر می شود.

مسئله 4 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 4 تدریس خصوصی فیزیک
نمونه سوال 5 تدریس خصوصی فیزیک
مسئله 5 تدریس خصوصی فیزیک متوسطه
پاسخ مسئله 5 تدریس خصوصی فیزیک
تدریس خصوصی فیزیک و حل تشریحی سوال 5
سوال 6 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 6 تدریس خصوصی فیزیک
حل تستی سوال 6 تدریس خصوصی فیزیک
حل سوال 6 تدریس خصوصی فیزیک

مزایای تدریس خصوصی فیزیک در منزل

گاهی اوقات به سبب سهل انگاری معلمین فیزیک پایه، دانش داوطلب نیمه و ناقص است. فیزیک متوسطه از آن جمله درس هایی است که باید به صورت پیوسته آموزش داده شود و هر مطلب پایه یادگیری مطلب دیگری است. بنا بر این یکی از دلایل رو آوردن به معلم خصوصی فیزیک و کلاس های تدریس خصوصی فیزیک، ترمیم یادگیری پیشین است. اگر متأسفانه شما هم قربانی آموزش غلط و غیرمفهومی فیزیک پایه شده اید، می توانید با کمک یک معلم خصوصی فیزیک این نقیصه را جبران نمایید. هر چند که تدریس خصوصی فیزیک از شما وقت می گیرد ولی نتیجه خوبی به دست خواهید آورد.

تمرین 7 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 7 تدریس خصوصی فیزیک و معلم خصوصی فیزیک
حل سوال 7 تدریس خصوصی فیزیک
تدریس خصوصی فیزیک حل تشریحی مسئله 7
نمونه سوال 8 تدریس خصوصی فیزیک متوسطه
مسئله 8 تدریس خصوصی فیزیک
پاسخ مسئله 8 تدریس خصوصی فیزیک متوسطه
جواب تستی و تدریس خصوصی فیزیک سوال 8
تست 9 تدریس خصوصی فیزیک
تست 9 تدریس خصوصی فیزیک متوسطه
پاسخ سوال 9 تدریس خصوصی فیزیک
پاسخ تستی سوال 9 تدریس خصوصی فیزیک

تدریس خصوصی فیزیک برای زدن تست

یکی از بهترین و مفید ترین روش های تست زنی در فیزیک، یادگیری فرمول های فیزیک است. عمده مشکل داوطلبین در فراموشی این فرمول ها است. بعضاً برخی از داوطلبین بدون یادگیری فرمول اصلی مدام فرمول های ترکیبی را حفظ می کنند و از حل نشدن مسائل کلافه می گردند. یک معلم خصوصی خوب در درجه اول فرمول اصلی هر مبحث را جا می اندازد و متناسب با سؤالات، فرمول های متنوعی به داوطلبان پیشنهاد می کنند. این داوطلب است که بر اساس نیاز خود از فرمولی استفاده می کند و سرعت تست زنی خود را بالاتر می برد.

فاکتورهای متمایز کننده بهترین معلم خصوصی فیزیک

معلم خصوصی فیزیک زمانی از سایر همکارانش متمایز می گردد که خلاقیت را با تجربه تدریسش همراه کند. معمولاً مدرسینی که تجربه بیشتری دارند، روش ها و میانبرهای بیشتری برای حل تست ها پیدا می کنند. اما خلاقیت فاکتور دیگری است که در روش تدریس دبیر فیزیک تأثیرگذار خواهد بود. مدرسینی که خلاقانه فیزیک را تدریس می کنند از خستگی کلاس درس کم خواهند کرد و هم‌زمان روش های جدیدی برای حل یک تست ارائه می کنند. بنابراین برای استفاده از خدمات متمایز دبیر خصوصی فیزیک، توصیه ما این است که به پای درس معلمینی بنشینید که هم با تجربه هستند و هم خلاقانه تدریس می کنند.

تست 10 تدریس خصوصی فیزیک
مسئله 10 تدریس خصوصی فیزیک
پاسخ مسئله 10 تدریس خصوصی فیزیک
حل تشریحی سوال 10 تدریس خصوصی فیزیک
تست 11 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 11 تدریس خصوصی فیزیک
حل سوال 11 تدریس خصوصی فیزیک
جواب تست 11 تدریس خصوصی فیزیک
تمرین 12 تدریس خصوصی فیزیک متوسطه
تمرین 12 تدریس خصوصی فیزیک متوسطه
معلم خصوصی فیزیک تمرین 12
تدریس خصوصی فیزیک متوسطه حل تشریحی سوال 12

یادگیری گام به گام فیزیک با مدرس خصوصی فیزیک  

یادگیری فیزیک گام به گام ممکن است. هیچ کس نمی تواند یک مرتبه تمامی مباحث فیزیک را یاد بگیرد. از طرفی یادگیری فیزیک به نظم و چهارچوب فکری مدرس  باز می گردد. اصولاً کسانی فیزیک را بهتر یاد می گیرند و آن را درک می کنند که با جزوات آموزشی مدون و منظم همراه شده اند. همان‌طور که می دانید خواندن و حفظ کردن فرمول های مختلف فیزیک راه یادگیری اصولی فیزیک نیست. به عبارت بهتر یادگیری فیزیک بدون حل تمرین امکان ندارد.

حل تمرین فیزیک با مدرس خصوصی فیزیک

بهترین مدرسین فیزیک به خوبی می دانند که سؤالات فیزیک کنکور سالیان پیش بهترین و ایده آل ترین نمونه سوالات فیزیک است. اما نکته اینجاست که مدرس کدام نمونه سؤال را بعد از تدریس کدام مبحث به دانش آموز ارائه کند. این موضوع به تبحر و تجربه مدرس فیزیک برمی‌گردد. اما به طور کلی حل تمرین فیزیک نیمی از آموزش فیزیک است. بنابراین نمی توان بدون حل تمرین توقع یادگیری فیزیک را داشت.

تست 13 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 13 تدریس خصوصی فیزیک متوسطه
حل سوالات 13 تدریس خصوصی فیزیک
تدریس خصوصی فیزیک متوسطه حل تستی سوال 13
تمرین 14 تدریس خصوصی فیزیک متوسطه
سوال 14 تدریس خصوصی فیزیک و معلم خصوصی فیزیک
حل سوالات 14 تدریس خصوصی فیزیک متوسطه
پاسخ تشریحی سوال 14 تدریس خصوصی فیزیک
مثال 15 تدریس خصوصی فیزیک
تست 15 معلم خصوصی فیزیک و تدریس خصوصی فیزیک متوسطه
پاسخ سوال 15 معلم خصوصی فیزیک و تدریس خصوصی فیزیک
حل تستی تمرین 15 تدریس خصوصی فیزیک

کلاس تقویتی فیزیک و تدریس خصوصی فیزیک

در شرایط استرس‌زای جلسه آزمون، سؤالات فیزیک وقت زیادی گرفته و استرس مانع یادآوری فرمول ها می شود. مشکل پاسخ دادن به سؤالات متنوع فیزیک بیشتر از قبل خود را نشان می دهد. از طرفی متأسفانه خیلی از معلمان فیزیک فرمول ها را به صورت مفهومی و کاربردی تدریس نمی کنند. و در همین دام حفظیات دانش آموزان را گرفتار خواهند کرد. اما در تدریس خصوصی فیزیک، استاد حرفه ای به‌ خوبی می داند که چگونه هر فرمولی را ملکه ذهن دانش آموزش کند.  شاید در نگاه اول هر سؤال با یک فرمول میانبر راحت تر پاسخ داده شود. ولی مفهوم درس موضوعی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت. بنابراین فیزیک را باید مفهومی یاد گرفت.

 

کلاس تقویتی فیزیک در تهران

این روزها دانش آموزان برای هر بحث بدون توجه به مفهوم درس، تعداد زیادی فرمول را حفظ می کنند. فرمول‌هایی که بیشتر آن ها از یک فرمول اصلی منشأ گرفته است. بنابراین عدم فهم و درک درست درس باعث شده که در نگاه اول حفظ فرمول های کمکی درس فیزیک راحت ترین راه به نظر برسد. اما با مرور زمان بسیاری از آن ها از یاد و خاطره دانش آموز بیرون می رود. و او در بین سؤال های پیچیده کنکور فیزیک رها می‌شود. فیزیک سرشار از فرمول هایی است که از یک فرمول اصلی منشأ گرفته اند. به طور مثال فرمول های حرکت شناسی فیزیک دو همراه با نمودارهای حرکت آن ها در یک صفحه جای می گیرد. فرمول هایی که خود با توجه به نوع سؤال می تواند از فرمول های فرعی دیگری نیز بهره مند شوند. هیچ‌گاه یک معلم کارکشته شما را مجبور به حفظ فرمول های جانبی نمی کند. بلکه از شما می خواهد که همان صفحه را حفظ کرده و سایر مطالب را با تست و تمرین فرا بگیرید.

سوال 16 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 16 تدریس خصوصی فیزیک
پاسخ سوال 16 تدریس خصوصی فیزیک
تدریس خصوصی فیزیک و پاسخ تشریحی سوال 16
مسئله 17 تدریس خصوصی فیزیک سال 99
تست 17 تدریس خصوصی فیزیک
پاسخ تست 17 تدریس خصوصی فیزیک
حل تشریحی سوال 17 تدریس خصوصی فیزیک سال 99
سوال 18 تدریس خصوصی فیزیک متوسطه
نمونه سوال 18 تدریس خصوصی فیزیک
حل نمونه سوال 18 تدریس خصوصی فیزیک
حل سوال 18 تدریس خصوصی فیزیک

نقش تدریس خصوصی فیزیک

در شرایط استرس‌زای جلسه آزمون، زمانی که سؤالات فیزیک کنکور وقت زیادی گرفته و استرس مانع یادآوری فرمول ها می شود، مشکل پاسخ دادن به سؤالات متنوع فیزیک کنکور بیشتر از قبل خود را نشان می دهد. از طرفی متأسفانه خیلی از معلمان فیزیک فرمول ها را به صورت مفهومی و کاربردی تدریس نمی کنند و در همین دام حفظیات دانش آموزان را گرفتار خواهند کرد. اما در تدریس خصوصی فیزیک، استاد حرفه ای به‌خوبی می داند که چگونه هر فرمولی را ملکه ذهن دانش آموزش کند.  شاید در نگاه اول هر سؤال با یک فرمول میانبر راحت تر پاسخ داده شود ولی مفهوم درس موضوعی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت. بنابراین فیزیک را باید مفهومی یاد گرفت.

آموزشگاه تدریس خصوصی فیزیک در تهران و کرج

متأسفانه فیزیک فرار است و اگر داوطلب هر ماه خود را در معرض ارزشیابی قرار ندهد، همان مطالب آموزش دیده را نیز فراموش خواهد کرد. ذات فرار بودن فرمول های فیزیک باعث شده که متخصصین و مشاورین توصیه کنند که هر ماه و یا دو ماه یک بار خود را در معرض ارزشیابی قرار دهید. امتحانات آزمایشی کنکور می تواند راه حل خوبی برای جبران کمبود ارزشیابی های دوره ای باشد. به طور کلی یادگیری فیزیک و تسلط بر حل مسائل آن بیش تر از همه به تمرین و ممارست دانش آموز باز می گردد و تنها معلم خصوصی نقش کمکی در این مسیر را ایفا خواهد نمود. بنابراین برای یادگیری فیزیک تا می توانید تمرین حل کنید وفراموش نکنید که یادگیری کامل چند فصل، بهتر از یادگیری نصفه و نیمه کل کتاب است.

تمرین 19 تدریس خصوصی فیزیک
تمرین 19 تدریس خصوصی فیزیک و معلم خصوصی فیزیک
پاسخ تمرین 19 تدریس خصوصی فیزیک
پاسخ سوال 19 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 20 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 20 معلم خصوصی فیزیک و تدریس خصوصی فیزیک
پاسخ تشریحی سوال 20 معلم خصوصی فیزیک و تدریس خصوصی فیزیک

مباحث تدریس خصوصی فیزیک

فیزیک 1، مباحث نور و آینه

یکی از شاگرد اول های دبیرستان ما به خیال آنکه فیزیک پایه علی الخصوص فیزیک نور و آینه را به خوبی یادگرفته است، در سال پیش دانشگاهی به سراغ حل تمرین این بخش نمی روند. متأسفانه با وجود تأکید مشاورین خیلی از دانش آموزان مرتکب همین اشتباه می شوند. چراکه مغرور شدن به نمره فیزیک سال اول باعث افت عملکرد داوطلب خواهد شد. توجه نمایید که این مبحث مانند هر مبحث دیگری نیازمند تمرین و ممارست می باشد. علی الخصوص که در 7 سال گذشته، هر سال چهار سوال از این مبحث در کنکور سراسری آمده است. نکته حائز اهمیتی که در مورد مبحث نور و آینه وجود دارد، تکرار نشدن این درس در سال های آینده تحصیلی شما است. به عبارتی شما با آنچه که در سال اول دبیرستان فراگرفته اید، ناگهان خداحافظی می کنید و به یک‌باره همه مباحث تدریس شده را در کنکور سراسری می بینید. بنابراین سؤالات نور و آینه کم اهمیت تر از سایر بخش های فیزیک پایه نیست.

 

تدریس خصوصی فیزیک، حرکت شناسی و دینامیک

یکی از سختی های یادگیری فیزیک دو همین مباحث حرکت شناسی است. مبحث دشواری که در پیش یک نیز تکرار می شود و با مبحث دینامیک جمعاً حدود 9 سوال را به خود اختصاص خواهد داد. بنابراین اگر داوطلبین با توجه به دشوار تر بودن مباحث این بخش از روی آن گذر کند. در اصل با 20 درصد از سؤالات فیزیک کنکور در رشته ریاضی خداحافظی کرده اند.

سوال 21 تدریس خصوصی فیزیک
تمرین 21 تدریس خصوصی فیزیک و معلم خصوصی فیزیک
جواب سوال 21 تدریس خصوصی فیزیک
حل تستی سوال 21 تدریس خصوصی فیزیک
تمرین 22 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 22 تدریس خصوصی فیزیک
پاسخ تشریحی تست 22 تدریس خصوصی فیزیک
تدریس خصوصی فیزیک و پاسخ تست 22
تست 23 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 23 تدریس خصوصی فیزیک و معلم خصوصی فیزیک
پاسخ تشریحی سوال 23 تدریس خصوصی فیزیک و معلم خصوصی فیزیک
حل تست 23 تدریس خصوصی فیزیک

راه حل یادگیری بهتر فیزیک حرکت شناسی و دینامیک

اگر در یادگیری فیزیک حرکت شناسی و دینامیک مشکل دارید، توصیه ما یادگیری گام به گام دروس این فصول است. به عبارت بهتر شما با یادگیری هر فرمول حداقل باید 50 تست نمونه سوال بزنید تا آن فرمول به خوبی در ذهنتان جا بیافتد. فراموش نکنید که بیشترین پیوستگی مطالب فیزیک در همین بخش وجود دارد و یادگیری آن ها وقت بیشتری از شما می طلبد. به طور کلی از مبحث حرکت شناسی 4 سوال و دینامیک 5 سوال در کنکور سراسری می آید. به نظر می آید که سهم دینامیک در کنکور سراسری از 96 به بعد از 4 سوال به 5 سوال افزایش می یاید و این روند برای سالهای آینده نیز حفظ خواهد شد.

فصول امواج، مهم و تعیین کننده

تفاوتی ندارد که شما سؤالات مربوط به موج های مکانیکی و صوت را پاسخ می دهید و یا به سراغ سؤالات موج های الکترومغناطیسی کنکور می روید. در هر صورت از  این بخش ها سؤالات زیادی در کنکور می آید. سوا لاتی که نباید پاسخ به آن ها را از دست داد.

اهمیت روز افزون سوالات نوسان

بخش نوسان در کنکور سراسری در سالیان اخیر سه سوال را به خود اختصاص داده است. طبق بررسی های صورت گرفته از سال 1390 تاکنون تنها در سال های 1394 و 1395 از این بخش 2 سوال در کنکور مطرح شده است و در باقی سال ها 3 سوال از بخش نوسان در کنکور آمده است. درک مفهوم نوسان با مفاهیم انرژی در پیوند جدا ناپذیری است. به عبارتی کسی که مفاهیم فیزیک پایه و حرکت شناسی را یاد نگرفته است، نمی تواند از پس سوالات جرم و فنر بر بیاید. توجه داشته باشید که از دست دادن 3 سوال در فیزیک می تواند بسیار تعیین کننده باشد.

مسئله 24 تدریس خصوصی فیزیک
مسئله 24 تدریس خصوصی فیزیک
پاسخ تشریحی سوالات 24 تدریس خصوصی فیزیک متوسطه
حل تشریحی تست 24 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 25 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 25 تدریس خصوصی فیزیک
پاسخ تشریحی تست 25 تدریس خصوصی فیزیک متوسطه
حل تست 25 تدریس خصوصی فیزیک
تمرین 26 تدریس خصوصی فیزیک
سوال 26 معلم خصوصی فیزیک و تدریس خصوصی فیزیک
پاسخ سوال 26 معلم خصوصی فیزیک متوسطه و تدریس خصوصی فیزیک
پاسخ تستی سوال 26 تدریس خصوصی فیزیک

تدریس خصوصی فیزیک سوالات موج 

جنس سوالات فیزیک موج مکانیکی با فیزیک موج الکترومغناطیسی زمین تا آسمان فرق می کند. اگر کسی مفاهیم جرم و حرکت را درک نکرده باشد، نمی تواند سوالات موج مکانیکی را پاسخ دهد.توجه داشته باشید که تعداد 2 الی 3 سوال از بخش موج های مکانیکی می آید. اما یادگیری موج های الکترومغناطیس قصه دیگری دارد. یادگیری معادلات موج الکترومغناطیس از جنس دیگری است و سوالات آن کاملاً به صورت مستقل طرح می گردد. اگر در این بخش ماهر شوید حتماً می توانید 2 سوال الکترومغناطیس را جواب دهید. این موضوع برای کسانی که وقت کمی تا کنکور سراسری دارند، بسیار حائز اهمیت می باشد. سوالات بخش صوت نیز به همین ترتیب طرح می شود. این بخش نیز دارای حداقل دو سوال مهم است که بسته به مهارت داوطلب در شناخت فرمول ها و مهارت تست زنی وی سرنوشت ساز می شود.

فیزیک موج های الکترومغناطیس

در کنکور رشته ریاضی فیزیک موج های الکترومغناطیس مهم ارزیابی می شود ولی اگر در رشته تجربی هستید و چندان وقت کافی برای حل تمرین ندارید، می توانید از یک سوال کنکور تجربی موج های الکترومغناطیس صرف نظر نمایید. چراکه در ده سال گذشته از این فصل تنها یک سوال آمده است.

نوسان، موج های مکانیکی و صوت، بیشترین تعداد سوال

بیشترین تعداد سوال از مبحث نوسان، موج های مکانیکی و صوت می آید. با یادگیری خوب این مطالب می توانید جمعاً 5 سوال از فیزیک را پاسخ دهید. فراموش نکنید که یادگیری این فصول بیش از هر چیز به قدرت تحلیل شما و به کار بردن فرمول های تستی بر می گردد. بنابراین مهارت تست زنی خود را در این فصول حسابی تقویت نمایید.

نور هندسی در کنکور تجربی

فصل نور و آینه فیزیک یک در کنکور ریاضی مهم ارزیابی شد. در کنکور تجربی نیز همین روند سابقه داشته است. به گونه ای در ده سال گذشته همواره سه سوال مهم و تعیین کننده از فصول نور و آینه فیزیک یک آمده است. پس توصیه می کنیم که از یادگیری و تکرار تمرین تست زدن این فصل غافل نمانید.

تدریس خصوصی فیزیک گرما و قانون گازها

به جز سال 1390 که این فصل مورد بی مهری ارزیابان سازمان سنجش قرار گفت. در سال های اخیر حداقل 3 سوال مهم از این فصل آمده است. بنابراین یکی از به صرفه ترین فصول برای رتبه آوردن در کنکور سراسری تجربی همین فصل گرما و قانون گازها است. که یادگیری آن نیز چندان دشوار نمی باشد.

خازن و الکتریسیته ساکن، مغناطیس

این فصول نیز با پنج سوال دارای اهمیت زیادی در کنکور تجربی است. اگر می خواهید که از قافله عقب نمانید، حتماً مفاهیم خازن و الکتریسیته ساکن و مغناطیس فیزیک تجربی را به خوبی یاد بگیرید و با تمرین زیاد آن را ملکه ذهن خود نمایید.